Dětská akademie MADLENKA - Mateřská? Jedeme v tom s vámi!
Otevřeno pondělí - pátek: 9:00 - 18:00 / sobota, neděle: zavřeno

Minigymnastika

Minigymnastika jsou hudebně-pohybové lekce pro děti od 1 roku (které již samostatně chodí) do 3,5 let. Metodiku jednotlivých lekcí jsme sestavili tak, aby odpovídala psychomotorickému vývoji pro daný věk. A jak taková lekce probíhá?

V úvodu hodiny učíme děti zklidnit pozornost uvítacím rituálem a zařazujeme malou rozcvičku s říkankami /rytmikou na protažení celého těla. Tato část je velmi důležitá i proto, aby děti (s ohledem na svůj věk) postupně pochopily pravidla hry a spolupráce s lektorkou. Následuje oblíbené závodění „na start“ a kolektivní pohybové aktivity se zaměřením na konkrétní dovednost (házení, chytání, kopání, rotace, postřeh, cvičení na velkých míčích, ….).

Hlavní část lekce je věnována „opičí dráze“. Tu lektorka sestavuje pomocí atestovaných prvků, které pro akademii MADLENKA doporučila dětská fyzioterapeutka, od které si rovněž necháváme poradit i v samotné metodice hodin. Pomocí překážkové dráhy rozvíjíme u dětí celkovou koordinaci a obratnost, rovnováhu, sílu či postřeh a odvahu. Nedílnou součástí každé hodiny je i část s pomůckami pro správný vývoj nožní klenby a cviky na posílení břišního svalstva.

Závěr lekce je opět věnován nácviku spolupráce. Společně uklízíme pomůcky a končíme oblíbeným závěrečným tanečkem a radostí z bublinkové fontánky. Na lekcích Minigymnastiky děti nikdy neodměňujeme sladkostmi. Děti z hodiny odcházejí příjemně unavené, s dobrou náladou a obrázkem / razítkem od lektorky.

Děti do jednotlivých aktivit (zjm. na začátku kurzu) nikdy nenutíme a plně respektujeme jejich individuální nastavení a povahu. Postupně by ale měly hodiny vést k samostatnosti a spolupráci dítěte s lektorkou, nikoliv ke svéhlavému pobíhání mezi kamarády. Věříme, že takový přístup dítě při nástupu do MŠ i do života jen a jen zúročí.

Lekcí cvičení se může zúčastnit max. 10 dětí podobného věku. Snažíme se, aby tak během lekce vzniklo podnětné prostředí pro cvičení i socializaci a nikoliv přemotivovaný cirkus :)

Lekce Minigymnastiky vedou pouze lektorky s certifikací trenéra či pedagogickým vzděláním.

Kurz Minigymnastiky rodiče často kombinují i s jiným, výukovým programem v MADLENCE. Zde doporučujeme další kurz v rozvrhu zvolit minimálně jeden až dva dny od sebe.

Chceme se přihlásit

minigymnastika

Phone: +420 606 560 267 | Email: info@centrum-madlenka.cz
Dětská akademie MADLENKA, Na Sadech 1854/29, 370 01, České Budějovice