Dětská akademie MADLENKA - Mateřská? Jedeme v tom s vámi!
Otevřeno pondělí - pátek: 9:00 - 18:00 / sobota, neděle: zavřeno

Univerzita pro batolata

ostrov objevu logo

OSTROV OBJEVŮ je unikátní český program pro děti, který si na základě různorodých multismyslových aktivit klade za cíl stimulovat správný vývoj mozku dítěte. Naše kurzy vychází z poznatků, že pro dítě je klíčový jeho rozvoj mezi narozením a šestým rokem, tzv. „windows of opportunity“, a také že učení něčeho nového probíhá nejintenzivněji při zapojení všech smyslů. Rodiče by proto během prvních let života dítěte měli mít na paměti, že rozvíjení smyslů je stejně důležité jako vývoj tělesný nebo intelektový.

Hlavní myšlenky

Spolu s dětmi a jejich rodiči objevujeme svět všemi smysly.
Věříme, že objevování světa může představovat i velkou radost.
Děti aktivně vedeme a ukazujeme jim souvislosti.

Jak to probíhá?

Každý týden se se svým děťátkem dostanete na jiný ostrov plný nového poznání a budete spolu objevovat a prožívat spousty nových multismyslových dobrodružství. Jednotlivé kurzy jsou pečlivě sestaveny a rozděleny podle věku dítěte, s ohledem na míru jeho vývojového stupně. V současnosti vyučujeme dvě úrovně kurzů (Námořníci 15-26 měsíců, Kormidelníci 24-36 měsíců), ve třech semestrech (tj. celkem 6 různých kurzů).

Aktivity během hodiny

Na úvod se děti pozdraví a přivítají s maňáskem námořníkem – Kryštůfkem, který je provází po celou hodinu. Po úvodu následuje celé spektrum aktivit, které jsou seřazeny tak, aby stále udržovaly pozornost dítěte:

 • třídící hry
 • počítání
 • objevování
 • tvůrčí činnosti
 • rozvoj jemné a hrubé motoriky
 • dechová cvičení
 • rytmické a pohybové aktivity

Během těchto aktivit dítě postupně zapojuje všechny smysly a stimuluje a rozvíjí svůj mozek. Poté následuje krátká pohádka a rozloučení s písničkou. V hodinách se používají unikátní pomůcky, pracovní sešity a CD.

Co je dobré vědět

 • kurzy jsou určeny pro děti od 1-3 let a jejich rodiče
 • kurz probíhá ve skupinkách 5-8 dětí a vedou jej certifikovaní učitelé
 • doba trvání lekce je cca 45-50 min
 • jeden kurz obsahuje celkem 12 lekcí, které jsou tématicky rozdělené (ovoce, les, zvířata atd.)

ostrov objevu

 

Kde se kurzy konají 

Výuka kurzů probíhá ve více jak 10 mateřských centrech po celé České republice. Každé centrum, které chce program realizovat, si musí zakoupit licenci a projít kurzem, na jehož základě může OSTROV OBJEVŮ začít realizovat ve svém mateřském centru. Na seznam všech výukových center se můžete podívat ZDE.

ostrov objevu 2

Cena kurzu

Cena kurzu je 2850 Kč a obsahuje 12 lekcí (12 týdnů), pro děti, které pokračují, je cena 2700 Kč na další semestr. V ceně kurzovného jsou zahrnuté pracovní sešity, pomůcky  a ochutnávky. Každé dítě také obdrží unikátní pracovní sešit, CD s písničkami a říkankami z kurzu a stahovací pytlíček.

Ukázková hodina zdarma

Protože si myslíme, že je důležité si vyzkoušet, co program obnáší, ještě před zaplacením kurzu, nabízíme vám jednu ukázkovou hodinu zdarma. Doporučujeme, aby dítě mělo v době ukázkové hodiny minimálně 16 měsíců a samo chodilo. Na ukázce je obvykle 4-9 dětí s rodiči. Doba ukázkové hodiny je stejně jako u regulérní lekce 45 – 50 minut.

NA KURZ SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE

Facebook stránky OSTROVA OBJEVŮ

Oficiální celorepublikové stránky OSTROVA OBJEVŮ

Phone: +420 606 560 267 | Email: info@centrum-madlenka.cz
Dětská akademie MADLENKA, Na Sadech 1854/29, 370 01, České Budějovice