Dětská akademie MADLENKA - Mateřská? Jedeme v tom s vámi!
Otevřeno pondělí - pátek: 9:00 - 18:00 / sobota, neděle: zavřeno

Univerzita pro batolata

ostrov objevu logo

Ostrov objevů aneb univerzita pro batolata. Naše vlajková loď a radost již od roku 2016. Multismyslové kurzy, kterých se za tu dobu zůčastnily stovky dětí, rádi nazýváme také jako „přípravka na mateřskou školu“. Tento unikátní český projekt je oficiálně doporučován i MENSOU ČR coby program podporující správný psychomotorický rozvoj nejmenších dětí.

Metodika Ostrova objevů je založena na všeobecně známém faktu, že děti do 3 let se nejrychleji a přirozeně učí pomocí smyslů. Tudíž na lekcích Ostrova hodně moc vidíme, posloucháme, očicháváme, osaháváme ale i ochutnáváme. To vše je krásně zabaleno do tématických lekcí (př. Lesní zvířata, Dopravní prostředky, Lidské tělo, Zvířata safari, Voda, Oblečení, Život ve městě, Louka a luční zvířata …. ). Celkem máme pro školní rok 30 témat. Lekce je tak pokaždé jiná a zajímavá, ale i přesto se její režim díky průvodci/maňáskovi Kryštůfkovi opakuje, na což děti velmi dobře reagují. Součástí každé lekce jsou i pohybové či výtvarné aktivitky a nepřeberné množství písniček a říkanek kvůli rozvoji řeči a slovní zásoby u dítěte. Kabinet pomůcek v MADLENCE zahrnuje nepřeberné množství zjm. montessori pomůcek pro rozvoj jemné motoriky dětí, které se snažíme dětem pravidelně zařazovat. S rodiči řešíme častou otázku správného úchopu ruky ve fázi „pinzetového“, ale i „špetkového“ držení tužky.

Nespornou výhodou kurzu Ostrov objevů je batůžek s pracovním sešitem na výtvarné aktivitky a MP3 formát všech písniček a říkanek z kurzu. Rodiče tak mohou zážitky z lekcí dítěti připomenout i doma a pravidelným opakováním (zjm. poslechem písniček/básniček) nabyté vědomosti u dítěte i u sebe snadno udržet. Už žádné hledání oblíbené básničky na YouTube :)

Lekce Ostrova se účastní vždy max. 6 dětí s rodiči. Tento počet je skvělý proto, aby se děti v klidu socializovaly a zvykly si na život a práci v kolektivu. Začaly se pomalu rozkoukávat v partě vrstevníků a zároveň si potrénovaly vnímání, pozornost a trpělivost když na ně lektorka mluví.

Další přidanou hodnotou tohoto kurzu jsou určitě i drobné základy etikety a společenského chování. Učíme se pozdravit, poděkovat, podat si s maňáskem ruku, chovat se ohleduplně ke kamarádům, zasunout si židličku po práci u stolu a nezapomínáme ani na hygienické návyky před a po jídle. Zkrátka vše, co se bude dětem při nástupu do MŠ hodit :) Hodiny Ostrova objevů nikdy nekončí odměňováním sladkostmi apod.. Z lekce chodí děti s dobrou náladou, spoustou zážitků a obrázkem/razítkem od lektorky. :)

Lekce vedou pouze certifikované lektorky programu Ostrov objevů s pedagogickým vzděláním či zkušeností rodiče.

Kurz doporučujeme pro děti od 18ti měsíců do 3,5 let.

Chceme se přihlásit

Oficiální stránky projektu Ostrov objevů  www.ostrovobjevu.cz

ostrov objevu

Phone: +420 606 560 267 | Email: info@centrum-madlenka.cz
Dětská akademie MADLENKA, Na Sadech 1854/29, 370 01, České Budějovice