KAVÁRNA
& HŘIŠTĚ

Otevírací doba kavárny: 

Pondělí — pátek:  9:00 – 18:00
Sobota — neděle: zavřeno

Vstupné: 160 Kč / celý den
(Děti, které navštěvují kurzy v MADLENCE, díky své členské kartičce vstupné  nikdy neplatí. )

Kavárna, kde se smí křičet i běhat

Novou kavárnu s dětskou hernou  v centru Českých Budějovic jsme navrhovali srdcem a v souladu s principy Feng Shuei. V září 2019 jsme tak mohli pro rodiče malých dětí otevřít unikátní prostor pro setkání a odpočinek.
Naladili jsme ji  v přírodním duchu a  dětem navozuje atmosféru lesa. Použitím dřevěných materiálů nejen v celém interiéru, ale i na veškerých doplňcích a většině hraček, chceme u dětí již od útlého věku budovat cit pro estetično, ale i respekt k přírodě.
A ano, děti tu smí křičet a běhat!

Máma chce kafe, víno a cokoliv k jídlu

Zakládáme si na výborné, čerstvě pražené kávě z vlastní výběrové směsi a luxusních dezertech včetně cukrfree dortíků. Děti milují naše homemade makronky a k nim našlehané mlíčko, tzv. bejbyčíno. Víme, že maminky na mateřské jsou neustále hladové a tak nechybí ani domácí polévky, pomazánky nebo slané quiche.

Ke kávě s kamarádkou rozhodně patří i sklenička prosecca nebo naše letní míchané drinky „Němá tchýně“ či „Sladká mateřská“.  

Mateřská se může buď
přežívat, nebo užívat!

Přírodní hřiště „Úžasný a hlavně bezpečný prostor plný zeleně, kde mohou děti bosé pobíhat a rodiče v klidu vydechnout.”

Na jaře 2020 jsme pro děti vybudovali unikátní přírodní hřiště ve vnitrobloku naší budovy, jehož součástí je i letní terasa kavárny. Úžasný a hlavně bezpečný prostor plný zeleně, kde mohou děti bosé pobíhat a rodiče v klidu vydechnout. Součástí zahrady jsou atestované dřevěné prvky jako pískoviště, přírodní kopeček se skluzavkou a hlavně vodní mlhoviště pro parné letní dny. Stejně jako kavárna, tak i zahrada byla realizována s láskou k dětem. Najdete zde záhonky s letním ovocem, které si mohou děti během hry sbírat rovnou do pusinky. Zahradu zdobí unikátní betonové dětské lavičky z dílny jihočeského sochaře Michala Trpáka.

A abychom nezapomněli na vybavení kavárny, tam najdete atestované dětské herní prvky i activity board pro děti do 5 let. Prostor kavárny, jako jediný v Českých Budějovicích, slouží zároveň i jako showroom unikátních dřevěných prolézaček firmy ANTONIE EMMA (www.antonieemma.cz).  Děti si zde  hrají na kořenovém koberci firmy RootyRug, který podporuje správný vývoj nožní klenby.