O MADLENCE

Kdy a kde to celé vzniklo

Příběh Dětské akademie MADLENKA se začal psát v lednu 2016 na Piaristické ulici v Českých Budějovicích. Provoz malé kavárny s hernou a tělocvičnou si odkoupila máma tříletého kluka s velkým snem a ještě větším strachem z podnikání. Mimochodem, ta máma je Madlenka. Doma jí od malička nikdo jinak neřekne.

„Místo pro děti i pro rodiče, takové, kde budou jako doma...”

Na Piaristické ulici, v domě s vůní indické kuchyně, odstartovaly první multismyslové kurzy pro batolátka, které si svou unikátní metodikou a kvalitou rychle získaly dobré jméno. První lekce navštěvovalo zhruba 80 dětí týdně, jejichž maminky si pak v kavárně v klidu sedly ke kávě a probraly radosti na mateřské. Postupně ale začal být tento prostor MADLENCE malý a počet kočárků na chodbě pro ostatní obyvatele budovy značně nekomfortní a najednou jsme byli bez prostor.

V MADLENCE věříme, že čas ženy
na mateřské dovolené je natolik vzácný,
že je třeba si jej řádně užít.

Dějství druhé,
kam dál?

Přišla roční výzva v hledání nového místa. Žádný komerční prostor v Budějicích nebyl pro vizi nové Madlenky dost velký ani dost hezký, aby se tam mámy s dětmi cítily tak, jak si zaslouží.  A když už to vypadalo hodně, ale hodně beznadějně, tak jedno ráno zazvonil telefon.
Prostě klasická pohádka.

Dům Na Sadech 29 je prostě dokonalý. Dostatek pohodlného prostoru pro děti a samostatné parkoviště pro kočárky. Velké učebny a šatny. A ta zahrada ve vnitrobloku?  Na jaře 2019 jsme tedy s vesmírnou radostí a rychlostí stavěli vysněný prostor, kde se hlavní myšlenka MADLENKY naplnila k dokonalosti. 

MATEŘSKÁ ? JEDEME V TOM S VÁMI !  To je oč tu běží. Zatímco v prvním patře budovy si potrpíme na kvalitní výukové i pohybové programy pro děti pod vedením zkušených lektorek, v přízemí držíme basu s maminkami.

Víme, že mateřská rozhodně není dovolená a že udržet si trpělivý a láskyplný přístup k dítěti po probdělé noci by nevydržel ani svatý. Je to jednoznačně ten nejtěžší a nejzodpovědnější job, který jste kdy vzali. Zasloužíte si skvělé kafe a zasloužíte si ho vypít teplé! Zasloužíte si skleničku nachlazeného prosecca klidně už v deset dopoledne a zasloužíte si i ten čokoládový dort! Proč? Protože cokoliv vám zvedne náladu, udělá z vás vysmátou pohodářku, která už nebude mít chuť spláchnout toho andílka v období vzdoru do záchodu. A tak to je, a tak se to tady nebojíme přiznat.

Děti jsou dar a dávají životu úplně nový rozměr a smysl. Mateřská je dlouhá a ne vždy úplně jednoduchá pouť, na konci které by měl být malý človíček schopný obstát v životě mateřské školy.
Není ale jediný důvod, abyste na této cestě ztratili sami sebe.

Co považujeme za důležité

1. Nechat děti být dětmi. S láskou i hranicemi.

Je to prosté. Jste dobrý rodič i přesto, že  vaše dítě mělo k obědu nanuka. A jste dobrý rodič, i když jste mu tentokrát řekli hodně důrazné hlasité NE...

2. Dopřát rodiči, aby se i v dětské herně cítil jako člověk.

Děti mají dar nám změnit CELÝ svět.  A pak občas zjistíme, že jsme se v tom „rodičování ” rozpustili příliš. Pak potřebujeme prostor i pro sebe (a přitom mít mrňouse na dohled). Rozumíme této potřebě. U nás se nadechnete. 

3. Co se stane v Madlence, zůstane v Madlence.

Všichni máme dobré a špatné dny. A když člověk už týden nespí...
Takže se nedivíme, nesoudíme a pomáháme.

Proč nejsou kurzy za hubičku
a platí se vstupné?

Nebojíme se investovat do kvalitních výukových programů pro děti ani do pomůcek pro ně. Naopak, rádi utrácíme za hezké a účelné věci pro vaše děti, abyste nemuseli vy. 

Stejně tak i lektory vybíráme pouze s pedagogickým vzděláním a zkušenostmi. A takové lidi je nutno dobře odměnit. Stejně jako naši úžasnou Martinku. Anděla, který pro vás každý den v 5:30 ráno s láskou uklízí a pečuje o každý metr v budově. 

Celý provoz o ploše více než 600m² byl realizován a funguje bez halíře veřejných financí. Promyšlená ekonomika nám pomohla přežít i nejtěžší období COVID pandemie. Proto si z celého srdce vážíme vašeho zájmu.  Věříme, že za zaplaceným kurzem či kávou vidíte nejen radost, ale i investici do hezkého a stále udržovaného místa pro vaše dítě.

DĚKUJEME