Cvičení s kojenci

Co byste o kurzu 
měli vědět

Cvičení s miminky v Dětské akademii MADLENKA vychází zjm. z metodiky Evy Kiedroňové (viz. projekt Něžná náruč rodičů a Rozvíjej se děťátko).
Zaměřujeme se na základy správné manipulace s miminkem i na efektivní motivaci podporující správný psychomotorický rozvoj dítěte v jednotlivých fázích vývoje a věku. Překulení na bříško, plazení a neuvěřitelně důležitý milník v hrubé motorice dítěte  – lezení po čtyřech.

Lekce trvá 40-45 minut, max.počet dětí na lekci 10.
 
V ceně kurzovného je členská kartička MADLENKA, se kterou dítě navštěvuje kavárnu s hernou i venkovní hřiště po celou dobu kurzu ZDARMA.

Cena: 3.600,- Kč / školní pololetí (cca 18 lekcí, 1 × týdně)

Jak se v kurzu
pracuje s dětmi

Pro dítě je největším přínosem pohodová maminka, která se dokáže na miminko vědomě nacítit. Kromě tradičních cvičebních metod (rytmiky, velkých míčů, overballů, ….) proto zařazujeme i velmi zklidňující aktivitky pro oba zúčastněné.

Poslech dřevěného zvukostromu či trianglu nebo smyslová stimulace peříčky či hedvábnými šátky, pozorování bublinkové fontánky. To vše vyvolává v dětech krásné reakce, u kterých je maminka jako první.

A naše zkušenosti?

První rok po narození miminka je jednoznačně nejkrásnější, ale i nejtěžší. K mamince s čerstvým miminkem přistupujeme velmi citlivě. První lekci vždy věnujeme hlavně rozhovoru o pocitech z porodu a šestinedělí. Sdílení pocitů a zkušeností dokáže zázraky. Slovo ÚNAVA zde skloňujeme ve všech pádech. Každopádně postupně nabalujeme množství rad a tipů, jak miminko správně motivovat na pohyb a další důležité dovednosti tak, aby se co nejlépe rozvíjelo. O to více se pak radujeme z každého pokroku, který děti postupně dělají.