PlayWisely®

Co byste o kurzu 
měli vědět

PlayWisely®  je mezinárodně uznávaný americký výukový program založený na odborných studiích o vývoji lidského mozku a psychomotoriky, k jehož vývoji přispěli značnou mírou i odborníci z NASA (Národní úřad pro letectví a vesmír USA).  Základem práce PlayWisely® je systém kognitivních karet, jejichž pravidelné (a nutno dodat, že i velmi zábavné) sledování má za úkol „zapnout a vyladit“ ranou schopnost mozku dítěte učit se. 

PlayWisely® zdůrazňuje, že rané poznávací a motorické učení není tím, co klasicky známe jako čtení, psaní, počty a tělesnou výchovu, ale spíše rozvojem navigačních a zpracovacích schopností, které v budoucnu umožní dítěti snadněji a rychleji vyhodnocovat úkoly a situace, s nimiž se v životě setká. PlayWisely® není receptem na výchovu geniálních dětí, ale jde spíše o zostření neurosenzorických schopností, které pomáhají vašemu dítěti učit se.

Lekce trvá 45 minut a skládá se z 10 – 15 minut práce s kognitivními kartami, 20 minut pohybové části a 10 minut aktivit na rozvoj jemné motoriky. Metodika lekcí je pečlivě zpracovaná pro děti od 4 měsíců do 5ti let. Garance max. 3 dětí na lekci. Lekce vedou pouze certifikované lektorky programu PlayWisely®.
V ceně kurzovného je členská kartička MADLENKA, se kterou dítě navštěvuje kavárnu s hernou i venkovní hřiště po celou dobu kurzu ZDARMA.

Cena:  5.400,- Kč / 12 lekcí,  1 × týdně

A naše zkušenosti?

Program PlayWisely® vyučujeme v Českých Budějovicích již od roku 2019. A naše zkušenosti? Lekce neuvěřitelně pomáhají dětem doslova vytrénovat pozornost a soustředění. Poměrně striktní režim lekce učí děti postupně spolupracovat a dodržovat „pravidla hry“, což je zjm. v období vzdoru mezi 2. – 3. rokem opravdu vítané. K největším přednostem lekcí patří určitě velmi omezený počet dětí na lekci  – max. 3 – 4 podobného věku. To nám dává možnost skutečně pracovat a udržet individuální přístup. Nebývá výjimkou, že už dvouleté děti z  lekcí PlayWisely® poznají několik písmen, umí rozpoznat a pojmenovat barvy či geometrické tvary a s radostí přiřazují správný počet objektů k číslům.

Jak se v kurzu
pracuje s dětmi

Během kognitivní karetní části zařazujeme často třídící a rozlišovací hry nebo ladíme matematické představy skládáním jednoduchých matic. Zaměřujeme se i na trénink rychlosti reakce, která je, jak známo jedním z ukazatelů při měření IQ. A nesmíme zapomenout na jednu z hlavních výhod kognitivních/obrazových karet. Rozvoj slovní zásoby. Ačkoliv se to nezdá, tak už od nejnižšího věku si děti ukládají v paměti pojmenování pro daný obrazový vjem a s pravidelným opakováním si tuto schopnost upevňují. A tato se pak jako mávnutím kouzelného proutku s nástupem řeči projeví.

Nedílnou součástí PlayWisely® je i trénink hrubé motoriky (pohybová část lekce), kde se zaměřujeme na celkovou koordinaci a obratnost těla po všech stránkách. Rovnováha, běh, kopání, chytání, trefování se, postřeh, rotace, ale i práce nožní klenby. Každá lekce je zakončena aktivitami na rozvoj jemné motoriky. Náš kabinet pomůcek zahrnuje nepřeberné množství zjm. montessori pomůcek, na které se děti vždy velmi těší. Závěr hodiny vždy patří abecedě. Ale určitě neučíme malé děti číst. Jen je už od nejnižšího věku hravě seznamujeme s grafickou a zvukovou podobou písmen, která se tak nenásilně ukládá do paměti a se zahájením školní docházky již bude zcela přirozenou a zažitou vědomostí. Jak snadné!