Minigymnastika

Co byste o kurzu Minigymnastika
měli vědět

Jde o hudebně pohybové lekce od 1 do 3 let se zaměřením na správný psychomotorický rozvoj dětí. Metodiku i veškeré sportovní vybavení tělocvičny nám pomohla realizovat dětská fyzioterapeutka. S dětmi postupně trénujeme spolupráci, rovnováhu a koordinaci celého těla, správné házení i kopání, rychlost a postřeh. Nedílnou součástí lekcí je řízená činnost s rytmikou a samozřejmě postupná socializace s vrstevníky. Aby si děti už od malička pěstovaly radost z pohybu a považovaly sport za běžnou součást svého života. 
Lekce Minigymnastiky vedou pouze lektorky s certifikací trenéra či pedagogickým vzděláním.
Kurz Minigymnastiky rodiče často kombinují i s jiným výukovým programem v MADLENCE. Zde doporučujeme další kurz v rozvrhu zvolit minimálně jeden až dva dny od sebe.

Lekce trvá 45 minut. Max. počet dětí na lekci je 10 stejného věku a kurz je vhodný pro děti od 1 roku (které již samostatně chodí) do 3,5 let. 
V ceně kurzovného je členská kartička MADLENKA, se kterou dítě navštěvuje kavárnu s hernou i venkovní hřiště po celou dobu kurzu ZDARMA.

Cena: 3.900,- Kč / školní pololetí (cca 18 lekcí, 1 × týdně)

A naše zkušenosti?

Minigymnastika patří mezi nejoblíbenější aktivitu v Madlence. Pohyb je dětem blízký. Milují hlavně opičí dráhu v tělocvičně, když se mohou vyřádit na překážkách. Je moc hezké sledovat jejich pokroky a hlavně větší a větší odvahu a sebevědomí v překonávání sama sebe. A nejsou to jen děti, kdo se sem chodí vyřádit a něco se naučit. Každopádně mamku i taťku vedeme k tomu, aby dětem věřili a nebrali jim odvahu vylézt a skočit.